Facebook žinutė – pakankamas įrodymas skolai pripažinti?

“Nesiskolink kaip Masiulis, skolinkis raštingai” – juokauja tarpusavyje teisininkai, aptardami politinį pastarųjų savaičių skandalą. O ką turėtumėte žinoti Jūs, jeigu sutikote paskolinti  10 eurų kaimynui ar 500 eurų menkai pažįstamam, bet visgi geram giminaičiui arba bendradarbiui?  Dažnai taip nutinka, kad paduodate pinigus, susitariate kada juos atgausite ir jokių raštelių. Neretai skola sugrąžinama, tad  reikalai būna baigti. O kas, jeigu ne?

Įsigaliojusios naujos civilinio kodekso pataisos numato, kad sumas neviršijančias 600 Eur galima skolinti susitariant žodžiu. 

Tuo atveju, jei sandoris yra sudaromas tik žodžiu, žmogui įrodyti, kad jis paskolino ir kiek paskolino yra sunku. zala.lt teisininkai, remdamiesi savo praktika, pataria nenusiminti, nes įrodyti skolinimosi faktą, vis dėlto - įmanoma. Žodinio susitarimo faktą įrodyti galima ir tam puikiai pasitarnauja..žinutės! Facebook’e, skype ar kituose socialiniuose tinkluose vykęs susirašinėjimas su tuo žmogumi, kuris skolinosi, gali būti labai vertingas  įrodymas. Padeda net trumposios sms žinutės. Svarbu, kad iš žinučių būtų galima atskirti pinigų siuntėją ir pinigų gavėją bei būtų galima atsekti faktą, jog pinigai tikrai buvo perduoti. 

Nepavykus susitarti dėl skolos grąžinimo taikiai, pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus, galima imtis įvairių priemonių skolai susigrąžinti, o minėtosios žinutės ir kito pobūdžio susirašinėjimai yra laikomi tinkamais įrodymais skolos faktui pagrįsti. Taigi, jei skolinate ir yra nepatogu surašyti paskolos raštelį  - susirašinėkite žinutėmis. Bėdai nutikus – jos bus svarbus įrodymas.

Patyrę zala.lt ekspertai bei teisininkai kvalifikuotai ištiria visas aplinkybes bei pasiūlo geriausius sprendimo būdus Jūsų skolai atgauti. Jei ir Jums reikalinga mūsų konsultacija – užpildykite žalos registravimo formą, esančią šiame puslapyje.