Jūsų vaikas važinėja motoroleriu ir įvyko nelaimė kelyje?

Nesijaudinkite – nurodome, ko griebtis nutikus eismo įvykiui.

Nuo motorolerių gatvėse net tiršta. Italijoje ar Graikijoje tai populiariausia priemonė į darbą ar mokyklą nukakti. Automobilių vairuotojams tai tokia įprasta kasdienybė, tad vaikui vairuojančiam motorolerį net į galvą neateitų, jog mašinos vairuotojas jo nepastebės. Taip, toks vaizdelis įmanomas, bet kol kas ne pas mus. O kokia gi mūsų gyvenimo realybė?

Visai neseniai pasirodė straipsnis, kaip Vilniuje automobilio Audi Q7 vairuotoja nepastebėjo į motorolerį panašaus nedidelio motociklo, po ko ir vėl užvirė diskusija: kurie kelyje važinėja kaip akli – motociklininkai ar automobilininkai?  Diskusijos diskusijomis, bet nelaimė jau nutiko. Ir čia Jums pateikiame pačią svarbiausią informaciją – ką daryti po tokių skaudžių ir grėsmingų sukrėtimų, kad  bent jau dalis teisingumo būtų įvykdyta ir žala būtų atlyginta.

Ko pirmiausiai imtis turėtų  motociklininkas, kurio nepastebėjo (kaip rašo spauda) ir sunkiai sužalojo Audi vairuotoja? Visų pirma, kuo greičiau, kai tik tai bus įmanoma, susiekti su draudimo bendrove. Būtent avarijos kaltininko mašiną apdraudusi bendrovė privalo apmokėti kaltininko padarytą žalą, o tuo atveju, jei žmogaus patirtos gydymo ir kitos išlaidos buvo didesnės - likusią žalą įpareigojamas padengti kaltas asmuo.

Nuo Audi Q7 vairuotojos nuketėjęs motociklininkas turi teisę reikalauti tokių išmokų:

1. Turtinės žalos atlyginimo. O tai yra visos išlaidos, išleistos  gydymui bei motociklo taisymui, taip pat, jei nukentėjusysis dirba – negautos pajamos, kurias jis būtų gavęs, jei nebūtų buvęs sužalotas.
2. Neturtinės žalos atlyginimo. Jos dydis yra nustatomas kiekvienu konkrečiu atveju remiantis nuketėjusiojo patirtomis traumomis bei sužalojimais, jo turėtais išgyvenimais. Asmenys, nukentėję nuo neatsargių vairuotojų, turi teisę reikalauti iki 3 000 Eur žalos atlyginimo! 

Tai yra patys svarbiausi žingsniai, kuriuos reiktų daryti po nelaimingo eismo įvykio, bet jie aprašyti bendrai, kad tiktų visiems. Jeigu ir Jūs norite gauti konkretų, Jūsų atvejui pritaikytą veiksmų planą, jeigu Jums reikia išgirsti konkrečiai Jūsų situacijai pritaikytus patyrusių advokatų, ekspertų patarimus - Jums tereikia kreiptis į zala.lt komandą ir užpildyti formą, esančią šiame puslapyje, ir mes jums padėsime. Per maksimaliai trumpą laiką gausite Jūsų situacijos konsultaciją.