• Pradžia
  • Naujienos
  • Atsargiai! Automobilio vagystė su rakteliais jame - nedraudiminis įvykis!

Atsargiai! Automobilio vagystė su rakteliais jame - nedraudiminis įvykis!

Į teismo posėdžio salę, negalėdamas patikėti su kokiu absurdu susidūrė,  įžengė jaunas žmogus. Jis nusipirko naują automobilį. O tądien savo pirkinį, vagių džiaugsmui -  kartu ir mašinos raktelius,  jis paliko garaže. Vyras, kelis kartus patikrinęs, kad garažą  užrakino, įsitikinęs, kad jo automobilis saugus,  išlėkė į oro uostą. Išskrido į komandiruotę, bet kai grįžo – negalėjo patikėti tuo, ką pamatė!  Automobilio garaže nebebuvo. Spynos išlaužtos, mašina pavogta. Tačiau dar didesnis akibrokštas jo laukė draudimo bendrovėje. Žinoma, mašina buvo drausta, tačiau vyras paliko joje raktelius ir nesvarbu, kad užrakino garažą. “Tai nedraudiminis įvykis”, – pareiškė draudikas. Tad nukentėjusiam žmogui neliko nieko kito, kaip tik teisybės ir žalos atlyginimo siekti teisme. Kuo baigsis šis jauno žmogaus siekis? 

zala.lt advokatas pabrėžia, kad tai kuriozinis atvejis, taip neturėtų būti, tačiau reikia žinoti kelis dalykus. 

Lietuvoje įsigaliojus reikalavimui privalomai drausti visas transporto priemones, mašinų savininkai, sudarydami draudimo sutartis, pasirinkimo turi nedaug. Kurią  draudimo bendrovę besirinktumėt,  privalomojo transporto priemonių draudimo taisyklės  visose kone identiškos.  Ir vienas iš punktų - automobilio vagystė, jei palikote jame raktelius, tai - nedraudiminis įvykis. Ir draudikai kategoriški. Jiems nesvarbu, kad automobilį su rakteliais palikote tvoromis apsaugotame savo kieme, nesvarbu ir tai, kad palikote užrakintame garaže. Jei pareiškime policijai dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo nurodote, jog automobilis pavogtas su jame paliktais rakteliais, draudimas nebesivargina nagrinėti  jokių kitų papildomų aplinkybių ir draudimo išmoką atsisako išmokėti. 

O ką sako teismas? Kai draudimo bendrovė atsisako išmokėti patirtą žalą, žmogus gali kreiptis į teismą ir kelti bylą dėl draudimo išmokos priteisimo. Tačiau, kaip rodo teismų praktika, teisėjas taip pat neskuba guosti raktelius automobilyje palikusio ir šio savo turto netekusio savininko. Net jei garažas ar kiemas buvo užrakinti, tai yra, net jei žmogus manė, kad savo turtą tinkamai apsaugojo,  visgi teismai dažniausiai tai vertina  kaip didelį neatsargumą. Kitaip tariant, jei palikai raktelius automobilyje, kuriais vagis užsivedė tavo mašiną ir išvažiavo, tuomet jokios kitos aplinkybės nesvarbios - pats kaltas. Ir teismo spendimas turtą praradusiam žmogui būna  dažniausiai nepalankus – draudimo bendrovė pripažįstama, kaip pagrįstai atsisakiusi išmokėti draudimo išmoką.

zala.lt advokatas primena būti atidiems. Tiksliau tariant, atidžiu ir rūpestingu laikomas asmuo, kuris įjungia savo automobilio apsaugos sistemas, užrakina garažą ar kiemą ir, žinoma, jokiu būdu nepalieka raktelių automobilyje ar šalia jo. Tik tokiu atveju, nutikus bėdaio, jei automobilis bus pavogtas, jūs gausite už jį draudimo išmoką.