• Pradžia
  • Naujienos
  • DĖMESIO! Artėja galutinis terminas akcinių ir uždarųjų akcinių bendrovių įstatams pakeisti.

DĖMESIO! Artėja galutinis terminas akcinių ir uždarųjų akcinių bendrovių įstatams pakeisti.

Darbai, šventės, apskaitos, sąskaitos ir ataskaitos... Taip, gyvenimas turint akcinę ar uždarąją akcinę bendrovę pilnas reikalų. Tačiau, ar nepamiršote sutvarkyti ir dar vieno “reikaliuko”? Ūkio ministerija informuoja, jog nuo 2015 m. sausio 1 d. Lietuvoje įvedus bendrąją Europos Sąjungos valiutą – eurą įsigaliojo ir teisės aktų pakeitimai susiję su euro įvedimu. Vienas tokių pakeitimų – reikalavimas, jog Juridinių asmenų registre įregistruotų akcinių bei uždarųjų akcinių bendrovių įstatinio kapitalo dydis bei akcijų nominali vertė būtų išreikšti eurais. Tai AB ir UAB privalo padaryti iki šių metų pabaigos – t. y. 2016 m. gruodžio 31 d. Atsižvelgiant į šį reikalavimą bei siekiant išvengti nereikalingo streso, dalijamės svarbia informacija dėl valiutos keitimo.

Norint pakeisti akcinės bendrovės ar uždarosios akcinės bendrovės įstatinio kapitalo ir akcijų nominalios vertės išraišką iš litų į eurus - turi būti priimtas bendrovės akcininkų sprendimas pakeisti bendrovės įstatus bei pakeisti ir iš naujo Juridinių asmenų registre įregistruoti bendrovės įstatai. Teikiant Juridinių asmenų registrui, įstatai turi būti patvirtinti notaro. UAB, savo ruožtu, dokumentus Juridinių asmenų registrui gali pateikti ir elektroniniu būdu per Registrų centro klientų savitarną.

Jeigu keičiami tik įstatinis kapitalas ir akcijos nominalios vertės valiutos išraiška iš litų į eurus už įstatų įregistravimą Juridinių asmenų registrui yra mokamas 5 Eur mokestis. Jeigu bendrovės įstatuose keičiamos ir kitos nuostatos, pavyzdžiui, organų struktūra, sprendimų priėmimo tvarka, Juridinių asmenų registrui mokamas 26,65 Eur atlyginimas. Juridinių asmenų registro tvarkytojui neradus kliūčių įregistruoti, įstatai įregistruojami ne vėliau, kaip per 3 darbo dienas.

Nors Juridinių asmenų registras įstatus įregistruoja greitai, zala.lt teisininkai pataria, jog geriau nedelsti. Jei nerasite šiam darbui laiko dabar, didelė katastrofa nenutiks, tačiau atidėjus šį darbą paskutinei minutei teks laukti eilėse. O nesuspėję to padaryti iki šių metų gruodžio 31 dienos net rizikuoja gauti baudą, kurios dydis siekia nuo 28 iki 1448 Eur.

Siekdami palengvinti procesus, susijusius su vertės perskaičiavimu kita valiuta bei įstatų parengimu, zala.lt teisininkai gali Jums padėti perregistruoti įstatus bei atlikti visus kitus būtinus veiksmus. Viskas, ką Jums reikia padaryti – paskambinti mumis.